Ogrodzenia na każdą pogodę

Zastanawiasz się jakie wybrać ogrodzenie aby przetrwało każdą pogodę? Poniżej prezentujemy kilka praktycznych rad które pomogą we właściwym wyborze ogrodzenia oraz jego montażu.

Podejmując decyzję o zakupie ogrodzenia należy kierować się jego jakością. Bardzo istotne jest aby ogrodzenia były dobrej jakości, od znanego, pewnego producenta, wykonane w sposób profesjonalny (zwracaj szczególnie uwagę na jakość spoin przy siatkach zgrzewanych i panelach oraz jakość powłoki). I tak np. systemy ogrodzeniowe które zwierają ogrodzenia ocynkowane i powleczone tworzywem sztucznym, dają gwarancję wieloletniego użytkowania bez konieczności konserwacji oraz malowania.

Proponujemy wykorzystanie pełnego systemu z jednej firmy, wówczas wszystkie elementy będą do siebie pasować i łatwo się je zamontuje. Nie będzie też trzeba dokonywać żadnych modyfikacji elementów (przycinania, nawiercania dodatkowych otworów), które mogą doprowadzić do rdzewienia ogrodzenia.

Dokonując montażu ogrodzenia należy zwrócić uwagę na panującą temperaturę na zewnątrz. Nie należy instalować ogrodzenia w temperaturze poniżej 0 stopni C. Proces zastygania betonu będzie trwał o wiele dłużej, a wtedy ogrodzenie może się wypaczyć (pochylić, wygiąć).

Używaj betonu dobrej jakości, by słupy były mocno i pewnie osadzone, a całe ogrodzenie wytrzymało bez uszkodzeń każde warunki pogodowe oraz rzeczywiście spełniało swoje funkcje (zabezpieczania posesji i eleganckiego wyglądu).

Montując ogrodzenie bezwzględnie stosuj się do zaleceń zawartych w instrukcjach obsługi. Dotyczy to zwłaszcza przygotowania terenu oraz samego procesu montażu. Jeśli masz obawę, czy potrafisz prawidłowo zamontować ogrodzenie zwróć się o pomoc do profesjonalnego montażysty ogrodzenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *