Stabilne słupki ogrodzeniowe

Słupki ogrodzeniowe stanowią bardzo ważny element ogrodzenia bowiem to one zapewniają stabilność całej konstrukcji ogrodzenia. W zależności od rodzaju ogrodzenia zastosować można różne słupki ogrodzeniowe. Z tego też powodu mogą być one zamontowane na rożne sposoby.

Słupki betonowe

Słupki betonowe mogą być gotowe np. do ogrodzenia z płyt betonowych które wystarczy wsunąć w słupki. Takie słupki wystarczy osadzić w gruncie. Najlepiej zrobić to poprzez zabetonowanie, bowiem wtedy uzyskamy pewność że ogrodzenie będzie stabilne.

Słupki murowane

Słupki murowane z cegieł np. z klinkieru z pewnością są bardzo trwałe i estetyczne. Mają jednak jedna podstawową wadę. Takie słupki ogrodzeniowe zazwyczaj wymagają pomocy fachowca przy instalacji bowiem mało kto zna się na murowaniu a przecież trzeba zachować wszelkie środki ostrożność aby konstrukcja stal prosto i nie zagrażała nikomu.

Słupki metalowe

Słupki metalowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów słupków ogrodzeniowych. Można je zakupić w większości sklepów budowlanych typu castorama. Metalowe słupki ogrodzeniowe mogą być okrągłe lub kwadratowe. Okrągłe słupki ogrodzeniowe najczęściej stosuje się do montażu siatki ogrodzeniowej. Kwadratowe słupki mogą mieć znacznie więcej zastosować. Do kwadratowych słupków można np. Przykręcić gotowe przęsła ogrodzeniowe lub poprzeczki do których przykręcane będą sztachety.

Plastikowe słupki ogrodzeniowe

Słupki na ogrodzenie z plastiku zazwyczaj są puste w środku więc dla stabilności należy je wypełnić betonem lub piaskiem. Dzięki takiemu wypełnieniu słupki utrzymają nie tylko plastikowe przęsła ogrodzeniowe ale także ogrodzenie wykonane z innego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *