Jak wybrać obsługę informatyczną dla firm

Jak wybrać obsługę informatyczną dla firm

Informatyczna obsługa firm plusy i minusy z serwis informatyczny dla biznesu.
Co to jest outsourcing usług informatycznych?

Jeśli chodzi o wybór usługi IT dla Twojej firmy, istnieje kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę. Jedną z najważniejszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, jest doświadczenie firmy w Twojej branży. Doświadczenie jest bezcennym źródłem wiedzy i wskazuje, jak firma będzie z Tobą współpracować. Będziesz także chciał wybrać obsługę IT dla firm, która pracowała z markami w twoim sektorze. W ten sposób będą mieli głębsze zrozumienie niuansów Twojego biznesu. Pamiętaj jednak, że każda branża jest inna i musisz sprawdzić każdą konkretną, aby upewnić się, że mają doświadczenie potrzebne do zaspokojenia Twoich potrzeb. Innym ważnym czynnikiem jest stabilność firmy.

Cybersecurity

Cyberbezpieczeństwo jako usługa IT dla firm oferuje przedsiębiorstwom sposób na zwalczanie zagrożeń cybernetycznych i zabezpieczenie sieci. Posiadanie rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego pomaga organizacjom średniej wielkości konkurować na większej scenie i zdobywać bardziej lukratywne kontrakty. Pomaga im również zintegrować bezpieczeństwo cybernetyczne z normalną działalnością, dzięki czemu mogą lepiej rozwiązywać problemy związane z prywatnością i zgodnością.

Zagrożenia cybernetyczne stają się coraz bardziej wyrafinowane i trudne do zwalczenia, ale możliwa jest ochrona danych i sieci z pomocą ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa. Ci profesjonaliści mają doświadczenie i najlepsze dostępne technologie, aby chronić Twoje dane. Mogą nawet wspierać planowanie ciągłości działania. Zapewniając kompletne rozwiązanie dla wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem Twojej organizacji, cyberbezpieczeństwo jako usługa IT dla firm może zapewnić pewność, której potrzebujesz, aby chronić dane i sieć Twojej firmy.

Cybersecurity jako usługa IT dla firm może być zarządzana na bieżąco, z dedykowanym zespołem ekspertów pracujących przez całą dobę. Eksperci ds. bezpieczeństwa Quest współpracują z Twoim zespołem w celu wdrożenia technologii bezpieczeństwa, w tym ochrony punktów końcowych i bieżącego monitorowania zagrożeń. Identyfikują i usuwają również złośliwe oprogramowanie i inne luki, które mogą zagrozić Twojej sieci.

Jako usługa informatyczna dla firm, firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem dostarczają ekspertyzę w zakresie ochrony sieci, systemów, chmur i baz danych swoich klientów. Organizacje tracą miliardy dolarów rocznie z powodu naruszenia danych, ataków złośliwego oprogramowania i ransomware. Średni czas potrzebny do wykrycia naruszenia danych wynosi 228 dni, co sprawia, że firmy muszą koniecznie chronić swoje dane. W przeciwnym razie mogą stracić cennych klientów. Z tego powodu większość organizacji inwestuje w firmy zajmujące się cyberbezpieczeństwem, aby zabezpieczyć swoje dane.

Popularną usługą z zakresu cyberbezpieczeństwa są testy penetracyjne. Polega to na testowaniu zabezpieczeń firmy w celu określenia, które systemy są podatne na atak. Firma klienta określi aspekty swoich systemów, które chce przetestować i procesy, których nie chce testować. Po wykonaniu tych czynności, zespół ds. bezpieczeństwa cybernetycznego będzie w stanie określić, czy systemy są bezpieczne, czy też nie.

Check Point Software Technologies dostarcza rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa dla przedsiębiorstw korporacyjnych i rządu. Firma ta dostarcza zapory sieciowe, programy antywirusowe i rozwiązania do zarządzania tożsamością. Te rozwiązania cyberbezpieczeństwa są zbudowane na wielopoziomowej architekturze bezpieczeństwa i mogą zaspokoić specyficzne potrzeby firmy każdej wielkości.

Platforma chmurowa lub oferta SaaS

Platforma w chmurze lub oferta SaaS to oparta na subskrypcji usługa oprogramowania, którą firma może wykorzystać do zarządzania i przechowywania swoich informacji. Usługi te są często tańsze niż tradycyjne rozwiązania IT i mogą zapewnić firmie szerszy zakres możliwości. Są one najlepsze dla organizacji, które chcą korzystać z najnowszych technologii i zwiększyć swoją elastyczność.

Istnieje kilka rodzajów oferty platformy Cloud lub SaaS dla firm. Jedną z najpopularniejszych usług w chmurze jest Infrastructure as a Service (IaaS). Dostawcy IaaS zapewniają infrastrukturę sprzętową i programową niezbędną do uruchamiania aplikacji i zarządzania przedsiębiorstwem. Umożliwia to firmom skalowanie w górę i w dół w zależności od zapotrzebowania. Dostawca zarządza sprzętem sieciowym i pamięciowym dla klienta i w razie potrzeby zapewnia usługi równoważenia obciążenia. Większość głównych dostawców usług w chmurze oferuje usługę IaaS.

Platformy chmurowe i oferty SaaS dla firm mogą być bardzo elastyczne i dostosowane do potrzeb. Jedną z największych zalet SaaS jest to, że nie ma konieczności pobierania sprzętu lub oprogramowania. Jest to szczególnie przydatne dla organizacji z rozproszonymi zespołami na całym świecie. SaaS jest zazwyczaj zarządzany przez zewnętrznego dostawcę i dostarczany do użytkowników końcowych przez Internet. Narzędzia SaaS mogą być używane jako aplikacje internetowe lub mogą być zainstalowane na urządzeniu użytkownika.

SaaS może również oferować usługi w zakresie bezpieczeństwa i zgodności. Jest również bardziej elastyczny niż rozwiązanie on-premise i pozwala użytkownikom na dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca. Pozwala to na współpracę w czasie rzeczywistym i większą elastyczność w miarę rozwoju firmy. SaaS ułatwia również pracę działu IT, ponieważ zajmuje się aktualizacjami zabezpieczeń i konserwacją.

Aplikacje SaaS mogą być wykorzystywane do zarządzania pocztą elektroniczną, mediami społecznościowymi i przechowywaniem plików w chmurze. Na przykład Dropbox i Box oferują usługi przechowywania i udostępniania dużych ilości danych. Inne aplikacje SaaS to Salesforce, HubSpot i Trello, oprogramowanie do zarządzania przepływem pracy. Wraz z rosnącą popularnością sieci, aplikacje SaaS stały się powszechnie dostępne.

Dostawcy usług IT mogą zapewnić przedsiębiorstwom sprzęt, oprogramowanie i dostęp do sieci. Ponadto dostawcy ci zazwyczaj obsługują wiele centrów danych. Dzięki temu klienci mogą zlokalizować aplikacje bliżej swoich użytkowników i zmaksymalizować wydajność. Aplikacje oparte na chmurze są często bardziej przystępne cenowo niż systemy działające na miejscu.

Rozwój aplikacji

Rozwój aplikacji jako usługa IT dla firm ma wiele korzyści. Na przykład, jeśli chcesz stworzyć niestandardową aplikację mobilną, możesz skorzystać z zespołu wsparcia, który może odpowiedzieć na pytania i reagować na zmiany środowiska. Zespół wsparcia oceni również różne platformy i zapewni stabilność aplikacji. Co więcej, będą pracować nad ciągłymi ulepszeniami i poprawkami błędów.

Na dzisiejszym rynku rozwój aplikacji obejmuje planowanie, tworzenie, testowanie i wdrażanie aplikacji. Programy te są zwykle zaprojektowane w celu automatyzacji procesów biznesowych i poprawy wydajności. Obecnie rozwój aplikacji obejmuje wiele systemów korporacyjnych, w tym oprogramowanie technologii marketingowych, aplikacje mobilne w chmurze i rozwiązania do zarządzania danymi.

Wybierając partnera do rozwoju aplikacji, upewnij się, że komunikujesz się regularnie i jasno. Najlepsi partnerzy rozwojowi będą informować Cię w trakcie całego procesu i dostarczać codzienne aktualizacje. Upewnij się również, że partner, którego wybierzesz, ma dobre umiejętności komunikacyjne. Ważne jest, aby pozostać w kontakcie z zespołem rozwojowym i wiedzieć, co robi aplikacja przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Usługi tworzenia aplikacji można podzielić na dwa rodzaje: in-house i outsourcing. Firmy korporacyjne zajmują się wszystkim, od zaprojektowania aplikacji do jej przetestowania i uruchomienia. Firmy korporacyjne zazwyczaj wymagają największych budżetów, ale wymagają również większej elastyczności i mogą korzystać z usług freelancerów w celu obniżenia kosztów. Rozwój aplikacji jako usługa IT dla firm to bardzo skuteczny sposób na wdrożenie funkcjonalności przedsiębiorstwa w Twojej firmie.

Rozwój aplikacji jako usługa IT dla firm może być zaprojektowany na zamówienie, aby spełnić wymagania i budżet firmy. Firmy mogą korzystać z tych usług w celu tworzenia oprogramowania dla przedsiębiorstw, poprawy wydajności i tworzenia wartości. Pracując z wyspecjalizowanym zespołem programistów, można uzyskać aplikację, która spełnia potrzeby i utrzymuje firmę w ruchu.

Kolejną usługą IT, która może pomóc firmom w zarządzaniu procesem rozwoju oprogramowania jest Application Maintenance and Support. Usługa ta zapewnia wsparcie trzeciego poziomu dla oprogramowania, w tym identyfikację i rozwiązywanie incydentów. Usługa ta jest droższa i zazwyczaj wymaga wyższego poziomu wiedzy technicznej.

Wsparcie zdalne

Zdalne wsparcie obsługi informatycznej dla firm można osiągnąć za pomocą szeregu technologii. Często zespoły wsparcia mają dostęp do urządzeń pracowników i klientów, a także mogą wykorzystywać oprogramowanie do zdalnego zarządzania komputerami w celu automatyzacji rutynowych zadań. Niektóre rozwiązania obejmują nawet funkcje udostępniania kamer. Niezależnie od tego, czy jesteś małą firmą, która chce zwiększyć swoją ofertę wsparcia technicznego, czy dużym przedsiębiorstwem, które chce poprawić ogólną obsługę klienta, pomocne może być wsparcie zdalne.

Dodatkową zaletą zdalnej obsługi IT dla firm jest możliwość skorzystania z usług szeregu specjalistów IT z całego świata. Wielu z tych specjalistów ma doświadczenie w konkretnych sektorach, co ułatwia im przewidywanie i rozwiązywanie wszelkich problemów informatycznych. Mogą oni również oferować wsparcie 24×7, co może zminimalizować przestoje w działalności Twojej firmy.

Zarządzanie zdalnym wsparciem wymaga odpowiedniego planowania. Najlepiej, jeśli usługi zdalnego wsparcia mają dedykowane zespoły techników. Dzięki temu mogą oni szybko i skutecznie reagować na problemy. Zespoły zdalne mogą być zorganizowane w sposób umożliwiający skrócenie czasu podróży. Kluczowym wskaźnikiem KPI w zakresie zdalnego wsparcia jest wskaźnik RRR (Remote Resolution Rate). Wskaźnik ten mierzy, jak szybko zdalny technik rozwiązuje zgłoszenie bez wysyłania inżyniera. Ta miara może pomóc firmom zaoszczędzić pieniądze poprzez wyeliminowanie bezusterkowych wysyłek, które są główną przyczyną marnowania czasu podróży.

Zdalne wsparcie obsługi IT dla firm może również oferować firmom dostęp do najnowszych rozwiązań sprzętowych i programowych. Te firmy wsparcia IT są często w stanie zaoferować porady, jak poprawić swoją firmę i reorganizacji przestarzałej infrastruktury. Niektóre z tych firm są nawet partnerami dostawców sprzętu i oferują swoim klientom zniżki na zakup sprzętu.

Kolejną zaletą zdalnej obsługi IT dla firm jest to, że oferuje ona natychmiastową pomoc. Wiele usług zdalnych zatrudnia techników, którzy pracują przez całą dobę. Jest to szczególnie przydatne, jeśli Twoja firma ma kilka konkretnych problemów lub stoi w obliczu naruszenia bezpieczeństwa. Zespół zdalnego wsparcia technicznego może również pomóc Twojemu wewnętrznemu działowi IT w kwestiach bezpieczeństwa.

Gdy wsparcie zdalne nie jest dostępne osobiście, może być świadczone poprzez bezobsługowy dostęp zdalny. Zdalne wsparcie dla firm wykorzystuje oprogramowanie, które instaluje agenta na urządzeniu. Agent będzie następnie rozwiązywał problemy i rozwiązywał problem, co jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników końcowych.

Dane adresowe:

AKTE Obsługa informatyczna firm – Outsourcing IT – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 784 380 784
Telefon: 784 898 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *