Ogrodzenia akustyczne bariery foniczne

Ogrodzenia akustyczne Które ogrodzenia akustyczne są skutecznymi ogranicznikami hałasu?

photo
Ekrany akustyczne allegro

Ogrodzenia akustyczne Czy ogrodzenia akustyczne naprawdę zapewniają bezpieczeństwo? (Kompletny przewodnik) (Część 2 z 2) Ogrodzenia akustyczne, niezbędne dla wielu właścicieli domów, są nie tylko skutecznym sposobem na ochronę prywatności, ale także na wzmocnienie dźwięku w Twoim domu. Jeśli doświadczyłeś frustrującego problemu słyszenia rozmów płynących z sąsiada stereo, bez konieczności zwiększania głośności o jeden decybel, to być może doświadczyłeś, jak to jest być narażonym na „zanieczyszczenie hałasem”. Nie jest fajnie być zmuszonym do zmniejszenia głośności, kiedy zapłaciłeś pieniądze, aby się przed tym uchronić. W tym artykule poznamy niektóre z różnych typów dźwiękochłonnych paneli działowych, które są dostępne, a także dowiemy się, dlaczego zainstalowanie ich jest tak ważnym krokiem w wygłuszaniu domu.

Parawan dźwiękowe nieoficjalne

Ogrodzenia akustyczne dzielą się na dwa podstawowe typy, z których pierwszy to tradycyjne drewniane ogrodzenia ramowe, z lekką i pustą w środku metalową ramą. Tego typu ogrodzenia akustyczne są używane od ponad stu lat i zostały pierwotnie stworzone przez wojsko amerykańskie. Pierwotne ogrodzenia dźwiękochłonne były zazwyczaj konstruowane z ciężkich materiałów używanych do wzmacniania ścian oraz budowy zamków i pałaców. Dzisiejsze nowoczesne ogrodzenia akustyczne są wykonane z lekkich materiałów używanych do tworzenia mocniejszych ram dla lekkiej przegrody. Ponadto, nowoczesne ogrodzenia dźwiękochłonne mogą być również wykonane na zamówienie z paneli z pustym rdzeniem i różnych stylów partycji.

Parawany hałasu publiczne

Następny typ ogrodzeń barier akustycznych jest wykonany z materiałów używanych do budowy ścian. Istnieje kilka różnych stylów, a kilka zalet stosowania materiałów takich jak włókno szklane, które są zwykle połączone z betonem, sprawiają, że bariery te są skuteczne w zatrzymywaniu hałasów o wysokiej częstotliwości, takich jak klaksony ciężarówek, głos przez protokoły internetowe i fajerwerki. Włókno szklane jest popularne ze względu na swoją wysoką refleksyjność, która ma na celu zatrzymanie fal hałasu o wysokiej częstotliwości. Jednak włókno szklane jest również drogie i lekkie, co sprawia, że nie nadaje się do izolacji akustycznej ścian i poddaszy. Z tego powodu blacha stała się popularną opcją.

Parawan dźwiękowe transportowe

Jednym z głównych problemów związanych z ogrodzeniami akustycznymi jest ich skuteczność w blokowaniu niepożądanych hałasów. Są one skuteczne w utrzymywaniu hałasu z zewnątrz przed przenikaniem do domu. Jednak wiele osób jest nadal zaskoczony, aby usłyszeć dzieci bawiące się w podwórku, podczas gdy jest on zbudowany. Wiele produktów redukujących hałas będzie zawierać technologię łagodzenia dźwięku, która obejmuje przegrody dźwiękochłonne lub materiały podobne do przegrody, które są umieszczone zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz ściany obwodowej. Tego typu przegrody i bariery mogą zmniejszyć przenikanie hałasu z zewnątrz, ale nie są skuteczne w całkowitym zatrzymaniu hałasu. Dlatego też niektóre firmy dodają warstwę izolacji pomiędzy zewnętrznym i wewnętrznym obwodem ogrodzenia, redukując w ten sposób hałas zewnętrzny, ale nie zapobiegając jego przedostawaniu się do budynku.

Jeśli szukasz opłacalnej bariery dźwiękowej, będziesz musiał wybrać między drewnem a stalą. Oba są skutecznymi barierami dźwiękowymi, ale tylko jeden z nich może być zainstalowany w obu kierunkach. Powodem, dla którego ogrodzenia akustyczne nie mogą być instalowane w obie strony, jest fakt, że fale dźwiękowe podróżujące przez glebę i przestrzeń różnią się od fal dźwiękowych podróżujących przez powietrze. Innymi słowy, ogrodzenie akustyczne skutecznie zatrzymuje fale dźwiękowe przechodzące przez glebę i przestrzeń, ale nie fale dźwiękowe przechodzące przez powietrze. Dlatego jeśli zainstalujemy ogrodzenie akustyczne w dowolny sposób, nie będzie ono skutecznie zatrzymywać hałasów przenikających przez ogrodzenie.

Kolejną rzeczą, którą należy rozważyć przy podejmowaniu decyzji między ogrodzeniem akustycznym a innymi opcjami, jest wysokość barier. Jeśli instalujesz ogrodzenie na swoim podwórku, prawdopodobnie nie masz żadnych obaw o to, jak wysokie będzie ogrodzenie. Jeśli jednak instalujesz go przed grupą domów, powinieneś wziąć pod uwagę możliwość zobaczenia ogrodzenia przez sąsiadów. Ogrodzenie może być albo bardzo niskie i niepozorne, lub bardzo wysokie i bardzo zauważalne.

Parawan dźwiękochłonne danina

Wreszcie, należy również wziąć pod uwagę wartość estetyczną akustycznego ogrodzenia ogrodowego. Możesz nie dbać o redukcji hałasu, ale akustyczne ogrodzenie może poprawić piękno ogrodu. Jeśli zainstalować ogrodzenie, które wygląda ładnie, to będzie również zwiększyć wartość domu. Tak więc, zanim pójdziesz naprzód i zatrudnisz wykonawcę do wykonania projektów dźwiękoszczelnych, zadaj sobie pytanie, jaki wpływ będzie to miało na Twoją nieruchomość i Twój ogród – czy zwiększy to jego wartość lub zmniejszy jego atrakcyjność wizualną?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *