Zadbaj o napęd do bramy zimą

Zima to szczególny okres. Daje się we znaki nie tylko niską temperatura ale i śniegiem. W tak niesprzyjających warunkach automat otwierający bramę ogrodzeniową jest idealnym rozwiązaniem aby nie trzeba było wychodzić z samochodu. Niestety mroźna pogoda i śnieg mogą spowodować awarię napędu do bramy.

Rodzaje bram ogrodzeniowych z napędem

Bramy ogrodzeniowe dzielimy na: bramy skrzydłowe, bramy przesuwne na umieszczonej w podłożu szynie oraz bramy przesuwne samonośne. Wybór odpowiedniego napędu najlepiej zostawić profesjonalistom, bowiem dobiorą oni oni rodzaj i parametry napędu do rozmiarów i wagi bramy, warunków technicznych, częstotliwości używania czy średnich temperatur wciągu roku. Im także należy powierzyć montaż napędu do bramy. Samodzielna instalacja napędu może nam przysporzyć problemów z ewentualnymi naprawami gwarancyjnymi, producenci często wymagają dokumentów z odpowiednim wpisem przeszkolonego montera.

Automat do bramy -jak o niego zadbać?

Automatykę naszych bram powinniśmy poddawać przeglądom przynajmniej raz-dwa razy w roku, najlepiej jeszcze przed zimą. Należy zwrócić szczególną uwagę na elementy elektroniczne, a także regulację siły przesuwu bramy. Upewnijmy się także, że szyna bramy przesuwnej pozostaje zawsze czysta. W przypadku bram przesuwnych samonośnych trzeba też usuwać przeszkody spod samego ogrodzenia. Bramy ogrodzeniowe skrzydłowe są mniej problematyczne, lecz pod żadnym pozorem nie możemy ich używać jako odśnieżacza dla leniwych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *