Idealny projekt ogrodzenia

Każdy projektant marzy o tym aby jego dzieło było idealne. Nie inaczej jest w przypadku projektów ogrodzenia. Pojawia się tylko pytanie co zrobić aby być w 100% zadowolonym ze swojego dzieła w postaci projektu. Oto kilka wskazówek jak stworzyć idealny projekt ogrodzenia.

Projekt ogrodzenia a oczekiwania klienta

Po pierwsze zrób tak aby na pierwszy rzut oka ogrodzenie wyglądało idealnie. Wiadomo jest ze dla większości klientów liczy się cena dlatego projektując ogrodzenie warto skupić się na jego wyglądzie a nie jakości bowiem istnieje prawdopodobieństwo że za kilka lat klient powróci po nowy projekt. Oczywiście należy tą rade traktować z przymrużeniem oka bo przecież wszystko zależy od klienta i jego wymagań co do ogrodzenia.

Traktując temat dalej z przymrużeniem oka możemy przyjrzeć się projektom ogrodzeń ocynkowanych. W tym przypadku należy zwrócić uwagę w jakim środowisku będzie ono wybudowane, bowiem im bardziej agresywne środowisko (np. w dzielnicy przemysłowej) tym szybciej będzie następował ubytek powłoki. W związku z tym jeśli ogrodzenie ma służyć długie lata to powłoka ta powinna być jak najgrubsza.

Jeśli klient zdecyduje się na powlekaną siatkę to warto odwieźć go od pomysłu zakupu taniej siatki ogrodzeniowej z marketu jeśli chce mieć względnie trwałe ogrodzenie w agresywnym środowisku. Siatki o średniej lub niskiej jakości szybko tracą kolor a ponadto ich powłoka pęka na mrozie.

Reasumując jako projektant powinieneś zrobić wszystko co w twojej mocy aby właściciel ogrodzenia cieszył się nim przez długie lata bez konieczności regularnej konserwacji. Twoje projekty są bowiem twoją wizytówką i wpływają na opinie o Tobie w całej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *