Ogrodzenia drewniane

Ogrodzenia drewniane są bardzo popularne i są to chyba najbardziej tradycyjne ogrodzenia. Niestety mają jedną zasadniczą wadę nie są zbyt trwałe. Dlatego aby przedłożyć żywotność ogrodzenia należy je zaimpregnować. Impregnacja ogrodzenia ma uchronić je przed wilgocią i grzybami.

Najlepszym rozwiązaniem jest od razu zakupić zaimpregnowane drewno na ogrodzenie. Impregnacja w tartaku jest prowadzona pod ciśnieniem przez co drewno jest zakonserwowane w całym swym przekroju. Impregnowane drewno można poznać po charakterystycznym zielonkawym kolorze choć ostatnio w ofercie jest także drewno impregnowane na brązowo. W celach estetycznych warto ogrodzenie pomalować (może to być farba kryjąca, lakier transparentny lub bejca). W sprzedaży są również specjalne farby do drewna zawierające woski i olej dzięki którym woda nie wsiąka w drewno.

Słupki ogrodzeniowe wykonane z drewna nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu z ziemią, dlatego montuje się je na rożnych uchwytach ze stali nierdzewnej, kotwionych w ziemi lub na betonowym cokole. Dotyczy to także różnego rodzaju elementów łączących słupki z mocowaniem.

Przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj wykonuje się ze sztachet, które mogą być zakończone płasko lub zaokrąglone. Sztachety mogą także być ozdobnie frezowane. Sztachety tworzące przęsło ogrodzeniowe mogą być równej wysokości lub różnej przez co tworzą łuk.

Ogrodzenia drewniane mogą także panelowe, wtedy ogrodzenie wykonuje się z cienkich listew. Takie ogrodzenia doskonale chronią przed wiatrem.

Ogrodzenia z drewna zazwyczaj mają wysokość do 190cm, a szerokość jednego przęsła waha się pomiędzy 100 a 180 cm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *