Ogrodzenia artystyczne

Każdy z nas jest poniekąd artystą. Osoby które zajmują się sztuką na co dzień mają niekiedy szczególny gust, np. ubierają się ekscentrycznie. Ta cecha uwidaczniać się może także w ich otoczeniu np. wystroju wnętrza czy nawet wyglądu ogrodzenia.

Kolorowe mury ogrodzeniowe

Największym polem do popisu dla artystów jest prosty mur ogrodzeniowy. Na takim murze artysta może np. namalować piękne murale. Takie ogrodzenie może też stanowić reklamę jakiejś firmy. Malowidła na ogrodzeniu będą stanowić oryginalną ozdobę podwórka (oczywiście pod warunkiem że wykonane jest za zgoda właściciela, nie mamy tutaj na myśli graffiti namalowanego przez wandali).

Ogrodzenia jak rzeźby

Mur ogrodzeniowy można tez przyozdobić w inny sposób. Poza malowaniem ogrodzenia surowy mur można przyozdobić płaskorzeźbą. Taka forma przyozdobienia ogrodzenia jest o wiele bardziej pracochłonna i zajmuje więcej czasu ale efekt końcowy wart jest takiego poświecenia. Ogrodzenia z płaskorzeźba idealnie nadają się na ogrodzenia pałacu i dworków. Należy jednak pamiętać że takie ozdobne ogrodzenia wymagają konserwacji aby przez długi czas mogły cieszyć oko.

Fantazyjne kute ogrodzenia

Artyści mogą wyrazić siebie także tworząc ogrodzenia kute. Metalowe pręty można wyginać w dowolny sposób podczas obróbki termicznej, dzięki temu można uzyskać ciekawy kształty ogrodzenia. W kutych ogrodzeniach można wykonać różnego rodzaju detale jak kwiaty czy liście. Ogrodzenia kute mogą stanowić prawdziwe dzieło sztuki i przez to kosztować znaczną kwotę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *